A magyar kultúra napja alkalmából a 7.a és 7.b osztály adott ünnepi műsort a templomban 2025. január 22-én. Minden évben a hetedikesek készülnek, ők szavalják el a Himnuszt, és idézik fel a magyar kultúrkincs, hagyományaink, gyökereink, nemzeti értékeink egy-egy szeletét.
A tavalyi év témája a magyar találmányok, feltalálók voltak, az idei kulturális örökség, mely a műsor középpontjába került: a magyar meséink. Olyan írókat, rendezőket és meséket idéztek meg, melyeket sokan ismerünk, szövegei, képi világa megelevendik előttünk, dallamai a fülünkben csengenek. Lehet, hogy a mai kor gyermekeinek már kevésbé ismerős Az erdő kapitánya, Szaffi, Pom Pom, A nagy ho-ho-horgász, de Süsü, Lúdas Matyi, Vuk története még a ma is ismertebbek közé tartoznak.
A műsorban érdekes szövegekkel, képek kivetítésével idézték fel a történeteket, a hangszerekkel pedig élőben szólaltatták meg az ismert mesés dallamokat. Nagyon színvonalas műsort láthatott, hallhatott a közönség.
Felkészítő pedagógusok: Kissné Csőke Katalin, Nagy-Fekete Zsuzsanna, Ferenczi Rita, Kiss Tamás
Hálatelt szívvel köszönjük szolgálatukat, mellyel megörvendeztették iskolánk közösségét.