Bibliatábor az Erőss Lajos Református Általános Iskolában

2026. július 30.

Iskolánkban 2026. június 29. és július 3. között rendeztük meg Bibliatáborunkat, melyen alsó tagozatos diákjaink vettek részt.
A gyerekek a napokat lelki töltekezéssel, áhítattal kezdték. A tábor idei témája a “szuperhősök” voltak. Anikó néni olyan bibliai hősökről beszélgett a táborozókkal, akiknek az élete, szolgálata és hite példa- és iránymutató lehet mindenki számára. A történetek feldolgozása változatos feladatokkal történt és minden nap énektanulásra is sor került Zsuzsa néni irányításával.
A rendkívül színes és sokrétű programok a közösségi és csapatmunka megerősítése mellett vidámsággal töltötték meg a hetet.
A gyerekek szupererőiket érszékszervi játékokkal tették próbára, kipróbálták a szájjal, lábbal festést, kvízjátékon vettek részt. Vizes játékokkal, strandolással, óriás buborék készítésével próbáltuk számukra enyhíteni a nyári meleget. Batikoltak, gyöngyöt fűztek és remek pajzsok is készültek a fiúk tervező munkájának köszönhetően.
A gyermekkönyvtárban érdekes, kreatív foglalkozáson jártak, megcsodálták a Vasúttörténeti kiállítást, és a „Pattanj és nyerj!” projekt ügyességi és gyorsasági kihívásait is teljesítették.

Az utolsó napon Debrecenbe kirándult a csapat. Az Agorában izgalmas bemutatót láthattak a digitális planetárium kupolája alatt, majd tudományos érdekességekkel ismerkedtek, felfedezték a létesítmény különleges eszközeit, játszva tanultak. A közösen elfogyasztott ebéd után mozikaland zárta az élményekben gazdag napot, tábort.
Tartalmas és áldott hetet töltöttünk együtt iskolánk pedagógusai és a segítők munkájának köszönhetően.
A szülőknek küszönjük a bizalmat, a támogatást. További szép nyarat kívánunk mindenkinek!